SIPPRO.lv - SIP-paneelide tarnimine ja SIP-paneelidest maja ehitamine

  Iga mehe unistus on luua pere, ehitada maja, kasvatada poeg ja istutada üks tamm. Meie lugu räägib majast. Maja (elukoht) on elus esmatähtis vajadus.

  Seistes silmitsi vajadusega ehitada /osta maja (elukoht) tekivad järgmised probleemid:

  • Kui tahan osta juba valmis ehitatud maja, siis võib selle hind liialt kallis olla. Müüjate sõnul on see õiglane ja odavam pole võimalik. Pangalaenu ei anta, sest hinda peetakse kalliks. Tõeline nõiaring.
  • Kui tahan ise maja ehitada, siis on väljakutseks leida ehitajad, kelle töö kvaliteet vastab sellele, mida nad reklaamivad. Need ehitusmeistrid aga omakorda räägivad, et valmis maja ostmine tuleb odavam. Nii jõuame tagasi esimese punkti juurde.
  • Ja muidugi aeg, mis kulub maja ehitamisele nullist. Järk-järgult ehitusmaterjale ostes kestab maja ehitamine kuus kuud ja kauemgi veel. Paljudel juhtudel on perede jaoks tõsine väljakutse nii kaua oodata ja samal ajal ajutist elukohta üürida (lisakulud).

  Siis tekib küsimus – kas tõesti pole olemas lahendust, mis laseks ehitada mõistliku hinnaga kvaliteetse maja. Lahendust, mille puhul majakarbi ehitus ei ole keeruline, selleks pole vaja ülikalleid spetsialiste ning maja valmib vähem kui poole aastaga?

  Selgub, et selline lahendus on siiski olemas. Selleks on SIP ehk konstruktsiooniliselt isoleeritud paneelid. Meid üllatas, et tööstuse ekspertidega vesteldes selgus, et nad ei olnud selle materjaliga tuttavad ja suhtusid selle kasutamisse eelarvamustega. Püüdes välja selgitada eelarvamuste põhjust, jõudsime kõikidel juhtudel vastuseni, et need põhinevad spetsialistide subjektiivsetel tunnetel.

  See tekitas kindlustunde, et SIP väärib rohkem tähelepanu ja rakendamist nii Lätis kui ka mujal. Just seetõttu saigi see leht loodud.

  Category: About / Author: Edgars Kristjansons / Date :  2020-09-15 / Hits: 12205
  Edgars Kristjansons
  2020-09-15
  About